Królestwo Azure

Dom Przywódcy

Go down

Dom Przywódcy

Pisanie by Christopher Wolf on Pią Gru 09, 2011 5:52 pm

Domek, znajdujący się dokładnie pośrodku bagien jest domkiem Przywódcy Wilkołaków. Christopher nie przebywa tu często.. Zazwyczaj przesiaduje w zamku, w samym centrum Azure, albo jako wilk, biegając po lasach. W domu zawsze jest ciemno, a na ścianach można zobaczyć zadrapania od pazur.
Christopher Wolf
Przywódca Wilkołaków

Liczba postów : 29
Punkty : 48

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Dom Przywódcy

Pisanie by Annabelle Bellevance on Sob Gru 10, 2011 12:53 pm

Zamyśliła się. Co mogła chcieć robić?
- Nie wiem, nie mam pomysłu - mruknęła marszcząc zabawnie nos.
Azure było ogromne, ale nigdy nie miała jakiegoś swojego ulubionego miejsca do którego chciałaby wracać. Jedynie swój pokój, ławkę w ogrodzie, ale nie mogła wrócić do zamku, zbyt wielu ludzi tam znała i zbyt wielu ludzi ją tam znało. Wtedy zaburczało jej w brzuchu.
- Zamiast całego Azure poproszę śniadanie - zaśmiała się chwytając za brzuch.
Nawet nie zauważyła kiedy zgłodniała.

Annabelle Bellevance

Liczba postów : 131
Punkty : 187

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Christopher Wolf on Sob Gru 10, 2011 12:56 pm

Christopher wszedł do domu i rozejrzał się ze zmarszczonymi brwiami. On nigdy tu nie jadł, bo po pełni nigdy nie był głodny. Na dodatek jego dom składał się z dwóch pomieszczeń, w tym jedno to była łazienka. Nie miał tu kuchni. Jego spojrzenie zatrzymało się na plecaku. Wziął coś do jedzenia z zamku. Wyciągnął z niego trochę chleba, dwa jabłka i dżem w słoiku. Położył to wszystko na stole.
- To dzisiaj będzie musiało ci wystarczyć.. - powiedział z ironią w głosie. - Co wolisz? - wskazał na dżem, potem na jabłko.
Christopher Wolf
Przywódca Wilkołaków

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Annabelle Bellevance on Sob Gru 10, 2011 1:05 pm

Ann weszła do domku i spojrzała na jedzenie. Powinna była wybrać jabłko, ale wiedziała, że ono nie zaspokoi jej głodu i wymagań. Chwyciła wiec za bochen chleba i posmarowała go dżemem. Zjadła w zastraszająco szybkim tempie, aż w końcu była syta. Trochę chleba zostawiła na później, w końcu dzień dopiero się zaczynał, jabłka także zostawiła w spokoju.
- Masz coś do picia? - zapytała czując nadal słodkość dżemu w ustach
Rozejrzała się za czymś co nie miałoby w sobie alkoholu. Chris chyba pije coś poza whisky, prawda?

Annabelle Bellevance

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Christopher Wolf on Sob Gru 10, 2011 1:10 pm

Pytanie czy Christopher miał coś do picia było w ogóle zbędne. Wiadome było, że w każdym miejscu w otoczeniu tego wilkołaka znajdzie się jakiś alkohol.
- Wreszcie mówisz do rzeczy. - powiedział sarkastycznie i podszedł do komody. Odsunął ją i ich oczom ukazał się mały właz w ścianie. Christopher ostrożnie wyjął kawałek ściany i wyjął stamtąd dwie butelki. Położył je obie na stole. - Którą wolisz? Burbona, czy może tradycyjną whiskey. Mam jeszcze wino i piwo, ale tego pewnie nie lubisz. Jest też rum, ale jednak nie ma jak whiskey. - podszedł do komody, z której wyjął dwie szklanki. Postawił je z hukiem na stole po czym rozsiadł się na krześle. Polał sobie whiskey i spojrzał wyczekująco na Annabelle, która jeszcze nie dokonała wyboru.
Christopher Wolf
Przywódca Wilkołaków

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Annabelle Bellevance on Sob Gru 10, 2011 1:26 pm

Otworzyła usta ze zdziwienia. No tak Annabelle, zadałaś niewłaściwie sformułowane pytanie. Odchrząknęła kiedy Chris nalewał sobie whiskey.
- Emm... Chris, ty mnie źle zrozumiałeś. Ja nie piję alkoholu. Nie lubię go. Ale jeśli już naprawdę nie masz nic innego, to odrobinę wina - powiedziała zmieszana. Nikt jej jeszcze nigdy nie proponował alkoholu, jedynie wino wytrawne przy wyjątkowych okazjach, kolacjach czy balach. Nie piła nigdy "ostrzejszych" trunków, ale nigdy jej też do nich nie ciągnęło. Wystarczyła jej gorąca herbata czy kawa zbożowa.

Annabelle Bellevance

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Christopher Wolf on Sob Gru 10, 2011 6:41 pm

Spojrzał na nią jak na obcego. Jak można nie lubić alkoholu? Christopher z alkoholem zaczynał dzień i go kończył. Alkohol był z nim przez całe jego długie życie, kiedy nie wiedział co ma ze sobą zrobić. Można powiedzieć, że to był jego najlepszy przyjaciel, był zawsze kiedy Chris tego potrzebował.
- Nie wiesz co tracisz, dziewczyno.. Nie wiesz co tracisz.. - mruknął pod nosem, podszedł do szafki i wyjął wino. Nalał go do przygotowanej wcześniej szklanki. - Mogę się założyć, że za kilka miesięcy usiądziemy tutaj i normalnie wypijemy whiskey. - uśmiechnął się ironicznie i wypił połowę zawartości swojej szklanki. - Przywykniesz do takiego życia, Annabelle. Człowiek czuje się wolny, nikt Ci nic nie karze.. Marnowałaś się w tym zamku. Mieszkam tam nieraz i widzę co tam się dzieje. Cały czas "księżniczko zrób to, księżniczko zrób tamto". Na Twoim miejscu dawno bym stamtąd uciekł. - spojrzał na nią. - Co powiesz na kąpiel w baśniowym jeziorze? - na jego twarz wpełzł łobuzerski uśmiech. - Ewentualnie możemy przejść się po moich terenach.. - wypił whiskey do końca i odstawił szklankę na stół.
Christopher Wolf
Przywódca Wilkołaków

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Annabelle Bellevance on Sob Gru 10, 2011 6:47 pm

Annabelle starała się nie roześmiać. Wcale nie sądziła, że marnowała się w zamku.
- Chris, nie piję bo nie chcę. Nie piję, bo nie lubię - wyjaśniła tonem, jakby to było oczywiste. - I wierz mi lub nie, ale ja nigdy nie napiję się whisky z własnej woli. - Upiła wina. nie było najlepsze, ale nie mogła więcej wymagać. I tak dostała zbyt wiele. - Zostałam tak wychowana, dla mnie słowo "wolność" miała inne znacznie niż dla ciebie. Nie uciekłam, bo miałam tak od małego czy mi się to podobało czy nie.
Kąpiel w baśniowym jeziorze? Tam jeszcze nie była.
- Możemy iść nad jezioro. Daleko to? - zapytała również dopijając wino

Annabelle Bellevance

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Christopher Wolf on Sob Gru 10, 2011 6:55 pm

Christopher posłał jej ironiczne spojrzenie.
- Annabelle, wiem co mówię. Pobędziesz trochę ze mną i prędzej czy później napijesz się whiskey. Zacznie Ci smakować i za pół roku usiądziemy sobie przy stole, napijemy się whiskey i pogramy w karty. Umiesz grać w karty? - spojrzał na dziewczynę i uniósł pytająco brew. Nie spotkał się jeszcze z kobietą, która potrafiłaby grać w karty, albo wykazywała jakąkolwiek chęć nauki w tą grę. Tak samo było z szachami. Chris zaczynał coraz bardziej wierzyć stereotypom, że kobiety powinny siedzieć w domu, tylko rodzić dzieci i wydawać pieniądze. Zazwyczaj te wszystkie damy dworu ograniczały się właśnie do takich czynności. Dodatkowo jeszcze ploteczki z przyjaciółkami. Christopher miał dość małe mniemanie o takich kobietach. Z zamyślenia wyrwało go pytanie Ann. - Blisko.. - machnął ręką. - Z resztą jak dla mnie wszystko jest blisko.. - wzruszył ramionami i wstał z krzesła. - No to, Annabelle, idziemy. - wyciągnął rękę w jej stronę.
Christopher Wolf
Przywódca Wilkołaków

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Annabelle Bellevance on Nie Gru 11, 2011 5:40 pm

Pokręciła głową. Była nieco innego zdania niż Chris. Znała swoje upodobania i wiedziała, że nie ulegnie zapędowi bruneta.
- W karty? - uniosła brwi - Grałam parę razy, ale nie przepadam. To jest dosyć... nudne. - Wzruszyła ramionami.
Pamiętała jak dziś, kiedy jeden z jej nauczycieli historii uczył ją gry w karty. Długo jej zajęło zrozumienie zasad gry w karty, ale jakoś to pojęła. Jęknęła cicho, czyli znowu biegną.
- Chyba biegniemy - mruknęła pod nosem.
Nie uśmiechała jej się kolejna podróż na ogromnym wilku. Po pierwsze było to niewygodne, po drugie... zbyt duża bliskość Chrisa źle na nią działała. Ale wstała dzielnie przy pomocy chłopaka.
- Prowadź! - powiedziała hardo.

Annabelle Bellevance

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Christopher Wolf on Pon Gru 12, 2011 6:24 pm

Christopher spojrzał na dziewczynę i uśmiechnął się szelmowsko.
- Nauczę Cię grać. Mając takiego nauczyciela jak ja, na pewno polubisz tą grę. - poruszył brwiami nonszalancko i wyszedł z domu. Będąc na dworze zamienił się w wilka, odchylił łeb do tyłu i spojrzał zachęcająco na dziewczynę.

-> Plaża
Christopher Wolf
Przywódca Wilkołaków

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Christopher Wolf on Czw Gru 29, 2011 4:21 pm

Podróż z plaży była o wiele dłuższa, bo ze śpiącą Annabelle w ramionach i z ciele człowieka miał pewne utrudnienia i ograniczenia. Położył dziewczynę na łóżku starając się jej nie obudzić. Wyjął z barku kolejną butelkę z alkoholem i nalał do szklanki. To była chyba whisky, bo to lubił najbardziej. Zaczął się potwornie nudzić, ale nie mógł zostawić jej tu samej, wiec postanowił zajrzeć do torby w której znajdowały się rzeczy Annabelle. Jego uwagę przykuł zielony zeszyt, który chciała mieć koniecznie przy sobie
- Zabierz go ze sobą i zakazuję ci go otwierać i czytać zawartość, rozumiesz? - czy to nie tak powiedziała Ann każąc mu zabrać ten zeszyt? Uśmiechnął się drwiąco. Czym były zakazy dla Christophera Wolfa? Bez zastanowienia zaczął przewracać kartki, aż doszedł do ostatniego wpisu. Bardzo go zainteresował, a zwłaszcza wzmianka o niedoszłym mężu Annabelle. Czy miała zamiar go o tym poinformować? Zmarszczył brwi zły na nią. Dlaczego o tak ważnych rzeczach musiał dowiadywać się ostatni?!
Christopher Wolf
Przywódca Wilkołaków

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Annabelle Bellevance on Czw Gru 29, 2011 9:11 pm

Przez sen Annabelle pozbyła się bólu głowy i nie pozostało po nim nawet śladu. Przeciągnęła się na łóżku i otworzyła powoli oczy. Na łóżku? Co łóżko robi nad jeziorem? Rozejrzała się dokoła, zdając sobie sprawę, że jest w domu Chrisa. Spojrzała na niego i uśmiechnęła się do siebie, widząc, że chłopak coś czyta. Na tyle co go znała, raczej dziwne było, żeby coś czytał.
Przeniosła wzrok na książkę i zorientowała się, że jest to jej pamiętnik! Wyskoczyła jak oparzona z łóżka i rzuciła się na wilkołaka, wyrywając mu z rąk pamiętnik.
- Jak śmiałeś?! - krzyknęła oburzona - Ty podły, arogancki dupku! - Uderzyła go swoim pamiętnikiem w pierś, akcentując każde wykrzyczane słowo. - Ja Ci uwierzyłam! Nienawidzę Cię! - otarła lecące z oczu łzy złości i znów uderzyła Chrisa pamiętnikiem. Niech ma za swoje i cierpi tak jak ona!
W końcu dała za wygraną, bo to chłopaka i tak nie boli, i osunęła się na ziemię. Zwinęła się w kulkę i zaczęła płakać z bezsilności, że nie może nic zrobić , żeby Chris czuł się tak jak ona i z powodu cierpienia, które on wywołał naruszając jej najświętszą rzecz.

Annabelle Bellevance

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Christopher Wolf on Pią Gru 30, 2011 12:05 pm

Wszystkie obelgi wykrzyczane przez tę dziewczynę w jego stronę spłynęły po nim jak gdyby nigdy nic. Ledwo co poczuł, że Annabelle czymś go uderza. Był na tyle wściekły, że nie zwrócił uwagi na to, że ona płacze.
- Kiedy miałaś mi zamiar powiedzieć, że masz wyjść za mąż? - zapytał cicho. Przymknął oczy starając się uspokoić oddech, a potem je otworzył. Zobaczył skuloną postać Ann na podłodze, ale był tak wściekły, że jej płacz wcale go nie poruszył. - A może wcale nie miałaś zamiar mi o tym mówić?! Bo przecież po co?! Czy to nie mi zarzucałaś, że się tylko tobą bawię?! - jego głos stopniowo przybierał na sile. Ostatnie zdanie wręcz wykrzyczał. Kto to widział, żeby to dziewczyna tak działała na Chrisa?
Christopher Wolf
Przywódca Wilkołaków

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Annabelle Bellevance on Wto Sty 03, 2012 1:04 pm

Spojrzała na niego z niedowierzaniem.
- Czy to nie oczywiste? Czy nie od zawsze było tak, że kobieta rządząca królestwem musi oddać swe rządy mężowi? To przecież mężczyzna powinien być królem!
W jej głosie brzmiał spokój. Nie sądziła, że Chris sam na to nie wpadnie. Był przecież szlachcicem czy kimś w tym rodzaju, mieszkał w zamku, pomagał nieraz w rządzeniu Azure! Nagle jej twarz złagodniała.
- Chris, przecież to już nie ważne - powiedziała delikatnie. - Teraz to Janelle ma ten problem. Ja już nie muszę się wywiązywać z tej przysięgi.
Jej życie nie miało teraz żadnych zobowiązań, nie miała zakazów, nakazów ograniczeń. Była jakby.. wolna?

Annabelle Bellevance

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Christopher Wolf on Sob Sty 07, 2012 10:11 am

Wbił w nią wściekły wzrok.
- A wcześniej? Zanim "umarłaś"? Też nie miałaś zamiaru mi powiedzieć?! - zacisnął ręce na oparciu fotela, żeby trochę ochłonąć. Jak tak dalej pójdzie, przemieni się w wilkołaka i może zrobić syf. - Nie powinniśmy mieć przed sobą tajemnic, Annabelle. - powiedział wpatrując się w drzwi. A jakby tak pójść sobie do gospody i zostawić ją na kilka godzin? Na pewno nic jej się nie stanie, a trochę strachu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Pomasował sobie skronie, zastanawiając się nad tym pomysłem. Już za długo siedział w towarzystwie jednej dziewczyny i zdziczał. Tak, wypad do gospody bardzo dobrze mu zrobi. Męskie towarzystwo, zapach papierosów, piwo lejące się litrami... Tylko dokończy najpierw tą kłótnie, bo wyjdzie na to, że jest tchórzem. Spojrzał wyczekująco na Annabelle.
Christopher Wolf
Przywódca Wilkołaków

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Annabelle Bellevance on Sob Sty 14, 2012 6:26 pm

Przełknęła głośno ślinę i otarła nadgarstkiem policzka, które nadal były mokre od łez. Spuściła wzrok.
- Przedtem nie dawałeś mi jasno do zrozumienia czy coś do mnie czujesz. Nie pamiętasz już jak mnie odrzuciłeś?
Podeszła do łóżka i usiadła na jego brzegu. Spojrzała na Chrisa, którego oczy były utkwione w drzwiach. Wzięła głęboki wdech. Czy była gotowa zostać sama ma terenie wilkołaków?
- No idź - zachęciła go.
Nie chciała go tu trzymać na siłę, chociaż była mu wdzięczna za to co dla niej zrobił. On powinien był żyć jak dawniej, przed jej głupim wyjazdem i niepotrzebnym powrotem. Wiedziała, że zawiodła Chrisa i nie chciała być dla niego dodatkowym ciężarem. Zacisnęła dłonie na krawędzi materaca i spojrzała w kąt pokoju, czekając aż wyjdzie.

Annabelle Bellevance

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Christopher Wolf on Pon Sty 16, 2012 6:07 pm

Machnął ręką i wyszedł z domu, nie spoglądając nawet na dziewczynę. Krótki od niej odpoczynek nic mu nie zrobi, a wręcz pomoże. Zamienił się w wilka i zamiast pobiec wprost do miasta, pobiegł przez krwiste wzgórza. Taki spacer na pewno dobrze mu zrobi. Kiedy zaproponował Annabelle, żeby zamieszkała u niego, inaczej wyobrażał sobie te wspólne dni.
Christopher Wolf
Przywódca Wilkołaków

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Annabelle Bellevance on Wto Sty 17, 2012 1:03 pm

Słysząc trzask drzwi, zamknęła oczy i odchyliła głowę w tył. Poczuła jak łza spływa powoli po policzku. Więc pierwszą kłótnie mają już za sobą. Annabelle wciąż jednak nie wiedziała na czym stoi, co oficjalnie łączy ją i Christophera. Otworzyła oczy i rozejrzała się. Zerwała się z miejsca i podbiegła do plecaka. Wrzuciła do niego swój pamiętnik. Szybko przebrała się na powrót w ubrania Chrisa i wcisnęła włosy pod kapelusz. Odszukała wzrokiem kawałek kartki papieru i pióro. Przez chwilę zastanawiała się co napisać, końcu zamaczając pióro w prawie wyschniętym już atramencie zaskrobała dwa krótkie zdania.

Będę u Suzanne. Nie martw się, nic mi nie będzie.
Annabelle

Odłożyła pióro na bok i ocierając policzki wyszła z domku. Spojrzała na słońce unoszące się nadal na wschodzie. Postanowiła właśnie w tę stronę się udać, przypominając sobie lekcje geografii. Prędzej czy później natrafi na zabudowania Azure, a stamtąd do zamku nie będzie już prosta droga.

zt/

Annabelle Bellevance

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Powrót do góry