Królestwo Azure

Fonatanna

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Fonatanna

Pisanie by Annabelle Bellevance on Czw Gru 08, 2011 6:17 pm

Fontanna pośrodku wielkiego placu w Azure, to najczęściej odwiedzane miejsce w ciągu dnia. Tutaj po południu, po skończonej pracy, plotkują kobiety, biegają dzieci i przesiadują mężczyźni. Fontanna przedstawia członków rodziny Bellevance sprzed stu lat.

Annabelle Bellevance

Liczba postów : 131
Punkty : 187

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Fonatanna

Pisanie by Janelle Scarlet on Sob Gru 10, 2011 5:02 pm

Kiedy nad uliczkami Azure zapadł zmrok, a oznaki życia dochodziły tylko z gospody i tawerny, Janelle wyszła z lasu, chcąc normalnie i swobodnie przejść się po miasteczku.
Rozmyślając o ostatnich dniach, wspominając dobre czasy dzieciństwa i trzymając w ręku dziennik Elizabeth, Jane zawędrowała aż do fontanny. Pomimo, że było to centrum miasteczka, było tu ciemno i głucho. Dziewczyna usiadła na brzegu fontanny i westchnęła. Wszystko się tak pokomplikowało. Jane miała mętlik w głowie i wątpiła czy da sobie radę z tym wszystkim poradzić.

Jesteśmy ludźmi, bo patrzymy w gwiazdy,
czy patrzymy w gwiazdy, bo jesteśmy ludźmi?
Janelle Scarlet
Księżniczka Azure

Liczba postów : 227
Punkty : 371

Zobacz profil autora http://azure.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Pisanie by Nathaniel Wood on Nie Gru 11, 2011 11:02 am

Nie wiem dlaczego tak zawsze się dzieje, że gdzie pojawia się Jane, tam też jest Nathaniel. Właśnie wracał z "drobnej kolacji" z lasku nieopodal. Zauważył dziewczynę siedzącą przy fontannie. Na początku nie rozpoznał dziewczyny, dopiero gdy podszedł bliżej. Wyglądała na zmartwioną.
Nathaniel Wood

Liczba postów : 158
Punkty : 171

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Milagros Cano on Nie Gru 11, 2011 7:17 pm

Przechadzając się po placu dostrzegła jakieś postacie. Podbiegła szybko bliżej z myślą, że się naje, a tu zastała Nathaniela w towarzystwie tej dziewczyny. Dopiero kiedy przyjrzała się jej to zobaczyła, że to księżniczka. Zaraz zaraz ona trzymała w ręku dziennik, który zabrał jej i Nathanielowi Ben.
- Proszę proszę nowa księżniczka nie boi się sama być w takim miejscu? - zagadnęła do niej nie zwracając uwagi na Nate'a.
Milagros Cano

Liczba postów : 139
Punkty : 139

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Janelle Scarlet on Nie Gru 11, 2011 7:38 pm

Dziewczynę z zamyślenia wyrwał dziewczęcy głos. Podniosła wzrok i zobaczyła dziewczynę, którą już wcześniej widziała na pogrzebie Annabelle. Zaraz potem zobaczyła Nathaniela. Kurcze. Jak dużo ją ominęło?
- Chyba nic mi tu nie grozi.. - wzruszyła ramionami i rozejrzała się.
- No chyba, że bierzemy pod uwagę Waszą tu obecność i to, że jesteście jakimiś żądnymi mordu psychopatycznymizabójcami. - spojrzała na Nathaniela. Nie wiedziała czy ta dziewczyna jest wampirzycą i czy wie o takich sprawach, więc wolała nie poruszać takich tematów.

Janelle Scarlet
Księżniczka Azure

Powrót do góry Go down

Pisanie by Milagros Cano on Nie Gru 11, 2011 7:46 pm

Mila już miała wyciągnąć swoje kiełki, ale powstrzymała się. Za rozszarpanie Janelle na pewno nie uszłoby na sucho. Swoją tożsamość wolała też ukrywać, bo nie znała tolerancji Jane, które równie dobrze mogłaby ją wywalić z Azure.
- Hmm..... kto wie, kto wie - wzruszyła ramionami, a głód niemiłosiernie ściskał żołądek.
Milagros Cano

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Nathaniel Wood on Nie Gru 11, 2011 11:34 pm

- Taaa, na pewno Jane. - rozbawiło go to troszeczkę, no ale cóż przecież ma wampirze poczucie humoru. Spojrzał na trzymaną w rękach dziewczyny książkę, dopiero teraz dotarło to do niego. - Mila, masz rację, to jest ten dziennik. Janelle, dlaczego teraz on zawędrował do Ciebie? Należał do kogoś z twojej rodziny?
Nathaniel Wood

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Janelle Scarlet on Pon Gru 12, 2011 11:23 am

Janelle zignorowała odpowiedź dziewczyny, bo po prostu niektóre rzeczy trzeba zapomnieć. Nie chciała jej prowokować do udowodnienia tych słów. Mówi się, że kobiety mają intuicję. Janelle też ją miała i ta kazała jej odpuścić. Posłała tylko dziewczynie przyjacielski uśmiech.
- Jestem Janelle. - przedstawiła się, oczekując tego samego po swojej rozmówczyni.
Słysząc słowa Nate'a pogładziła skórzaną oprawę dziennika i spojrzała na niego, wzruszając ramionami.
- Dostałam go od Benjamina. Powiedział, że jest to dziennik Elizabeth, ale jeszcze nie miałam okazji go przeczytać. Wracając do domu, zboczyłam ze wcześniej obranej drogi i zawędrowałam tutaj. Nawet nie macie pojęcia jak mi brakowało tego miejsca. Zamek jest uroczy, ale jest niczym w porównaniu z Azure nocą.
Na jej twarzy pojawił się błogi uśmiech. Rozejrzała się wkoło, a jej wzrok zatrzymał się na rozgwieżdżonym niebie.
- A was co tu sprowadza? - spojrzała na nich pytająco.

Janelle Scarlet
Księżniczka Azure

Powrót do góry Go down

Pisanie by Nathaniel Wood on Pon Gru 12, 2011 4:31 pm

- Ja właśnie wracam z kolacji. - oznajmił Nathaniel, uśmiechając się nieco tajemniczo - I muszę powiedzieć, że w gospodzie naprawdę dobre jedzenie serwują, serio. - roześmiał się, ponieważ wiedział, o czym myślała Janelle, gdy chłopak wspomniał o kolacji. Przecież jej nie powie, że to co myśli to prawda, to zbyt okrutne...
Nathaniel Wood

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Milagros Cano on Pon Gru 12, 2011 4:55 pm

- Milagros - odchrząknęła chwilę wcześniej. Rozejrzała się po tym miejscu głęboko wdychając świeże powietrze. Uśmiechnęła się kiedy usłyszała, że Nathaniel wracał z kolacji. Ona dobrze wiedziała co to znaczy, a argument żeby tu przyjść był całkiem podobny.
- Powiedzmy, że.....pol..... to znaczy po lesie chodziłam i tu zaszłam - wstrzymała się od wygadania, że tak naprawdę poluje sobie tutaj na kogoś. Słyszała, że nocami ludzie przechadzają się tu więc czemu by nie spróbować.
Milagros Cano

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Janelle Scarlet on Pon Gru 12, 2011 5:06 pm

Spojrzała na dziewczynę.
- Milagros, to Ciebie spotkałam wtedy na pogrzebie? - uśmiechnęła się szeroko i pokiwała głową. - Tak, tak. To ty.
Janelle usłyszała wahania w głosie tej dwójki. Czyżby Milagros też była wampirzycą? Tak na dobrą sprawę Jane chyba nie chciała wiedzieć...
- Co powiecie ciekawego? - powiedziała, szybko zmieniając temat.

Janelle Scarlet
Księżniczka Azure

Powrót do góry Go down

Pisanie by Nathaniel Wood on Pon Gru 12, 2011 10:56 pm

- Ciekawego? Hmmm... no więc, jest piękna noc, piękny krajobraz. - rozejrzał się dookoła i uśmiechnął na widok nocnego Azure - Tylko ja jestem nieco wściekły na Bena, no ale nic nie jest idealne, nie? A tak w ogóle, to jest super, ja zawsze będę cieszył się z każdej chwili, bo nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć? - w tym momencie pomyślał o zajściu w sali Mili.
Nathaniel Wood

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Milagros Cano on Wto Gru 13, 2011 12:16 am

No tak nie ma nic lepszego niż gadanie o pogodzie pomyślała i wdrążyła swoje trzy grosze.
- Uh Ben jest dziwny. Całkowicie nie przypominał chłopaka nad przepaścią - zaśmiała się na wspomnienia. Benjamin wtedy jeszcze nie był taki cwaniak co kompletnie roześmiało Milę, ale tylko wewnętrznie, bo mimika twarzy pozostawała poważna.
Milagros Cano

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Nathaniel Wood on Wto Gru 13, 2011 4:32 pm

- I znów temat Bena, kurcze, teraz, gdy stał się taki "złowieszczy" - w tym momencie Nate się zaśmiał, bawiło go to, za jakiego Ben się uważa, a jak na prawdę się zachowuje. - Jeszcze więcej o nim się gada, ciekawe co nie? - Ale, aby uniknąć kontynuowania tego tematu od razu zagadnął - Hej, Jane, wiesz, że ten dziennik jest pisany w jakimś nieznanym języku...
Nathaniel Wood

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Janelle Scarlet on Sro Gru 14, 2011 6:47 pm

Janelle spojrzała na tą dwójkę.
- Wiecie.. Może Benjamin miał ciężkie dzieciństwo.. Może jakieś nieszczęścia w życiu.. A to wszystko mogło się odbić na jego psychice. Albo po prostu się boi, że ktoś go skrzywdzi i odgradza się od wszystkich murem złośliwości. A to wszystko ze strachu przez bólem.
Tak zazwyczaj Jane postrzegała złe, wredne osoby. Może Ben był inny, chociaż dziewczyna szczerze w to wątpiła. Przeniosła wzrok na dziennik trzymany w ręku, potem spojrzała na Nathaniela i zaśmiała się.
- Nie dziwne, że go nie znacie. To stary język, którym tu kiedyś mówili. Pani Leonarda stwierdziła, że nie znać tego języka to jak nie być Azuryjczykiem i dlatego go umiem. - wzruszyła ramionami i uśmiechnęła się.

Janelle Scarlet
Księżniczka Azure

Powrót do góry Go down

Pisanie by Milagros Cano on Sro Gru 14, 2011 7:07 pm

Milagros nie przepadała za Benem dotychczas, a myślenie o nim sprawiało jednak jakieś niezbyt dobre wrażenie. Natomiast przykre dzieciństwo było dobrym dla niej wytłumaczeniem dlaczego taki jest.
- mhm.. w takim razie może pochwalisz się nam co on ciekawego kryje - spojrzała głęboko w oczy Janelle, a przy tym głupkowato się uśmiechała. To, że miała założone ręce wcale nie oznaczało, że olewa to lecz to jej zwyczaj.
Milagros Cano

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Janelle Scarlet on Czw Gru 15, 2011 7:06 pm

Janelle spojrzała z uśmiechem na Milagros. Widać jej teoria ją przekonała. Dumna z siebie wzruszyła ramionami.
- Tylko zerknęłam na niego jak na razie. Jak znajdę wolną chwilkę i trochę światła to trochę poczytam.. - uśmiechnęła się i pogładziła okładkę dziennika. - Jak się czegoś ciekawego dowiem, to obiecuję, że się o tym dowiecie.
- A tak w ogóle.. To skąd on wziął się w Waszych rękach?

Janelle Scarlet
Księżniczka Azure

Powrót do góry Go down

Pisanie by Nathaniel Wood on Czw Gru 15, 2011 10:04 pm

- Hmmm, to chyba się zaczęło od naszego spotkania, co nie Mila? Poszliśmy do twojej sali tam znaleźliśmy tą właśnie książkę. Gdy włąśnie go przeglądaliśmy i próbowaliśmy rozszyfrować, przyszedł Ben. - spojrzał na wampirzycę sojrzeniem typu: "Jezu, co się tam działo" - No i wtedy nam zniknął...
Nathaniel Wood

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Milagros Cano on Czw Gru 15, 2011 10:55 pm

- Taa... kochany Benjamin... ale masz rację ten dziennik już od początku leżał na półce z książkami. Najpierw w twojej sali znaleźliśmy te listy, a teraz w mojej dziennik - spoglądała to na dziewczynę to na Nate'a. Nie wspominała jednak Janelle o chęci wywołania ducha.
Milagros Cano

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Janelle Scarlet on Pią Gru 16, 2011 7:42 pm

Aha.. Czyli znaleźli ten dziennik w zamku wampirów. Tak więc Milagros była wampirem. Na pewno.. Przez chwilę się zawiesiła i wpatrywała się w dal, zastanawiając się nad swoim odkryciem.. Czy wszyscy których zna muszą byc wampirami?
Uśmiechnęła się przepraszająco do tej dwójki i pokiwała głową. Nie lubiła się zawieszac, bo to było w pewnym stopniu brak okazywania szacunku dla rozmówcy.
- Dużo wy tam skarbów macie. Musicie mnie kiedyś tam zabrac i zostawic, to trochę sobie pomyszkuję i może znajdę coś ciekawego. - uśmiechnęła się. Skoro tam był dziennik Elizabeth, może będą też i inne jej rzeczy? Może Jane jeszcze bardziej mogłaby zagłębic się w życie swojej prababki?

Janelle Scarlet
Księżniczka Azure

Powrót do góry Go down

Pisanie by Milagros Cano on Pią Gru 16, 2011 10:24 pm

Milagros jak to miała w naturze zbulwersowała się. Ona uwielbiała się wpychać do kogoś, ale jeżeli ktoś miałby to zrobić jej stała murem.
- O nie nie myślisz, że jak jesteś księżniczką to ci wszystko wolno? moja sala, moje rzeczy więc - urwała.
Milagros Cano

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Nathaniel Wood on Nie Gru 18, 2011 12:18 pm

- Spokojnie, Mila. - szybkim ruchem ręki "zablokował" dziewczynę przed dalszą zalwą wyrzutów i pogróżek. Uśmiechnął się niewinnie do Jane, jakby chciał powiedzieć - Ona tak już ma... - Jednak nie chciał, aby wampirzyca również na niego się wkurzyła. - Ale Jane, przecież ty już byłaś w naszym zamku.... Komnata sztuki, pamiętasz...?
Nathaniel Wood

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Janelle Scarlet on Nie Gru 18, 2011 6:27 pm

Ostatnio w Janelle odzywała się uśpiona przez panią Leonardę wredna natura. To chyba przez brak kojącego towarzystwa tej starszej kobiety... Spojrzała na Milagros zimnym wzrokiem i uniosła dumnie podbródek. Nigdy nie pochlebiała tego, co miała właśnie zrobić, ale nie lubiła również jak ktoś oskarżał ją o coś czego nie zrobiła. Zazwyczaj w takich chwilach ze złości robiła to o co ją oskarżano.
- Więc co, Milagros? Nic mi nie zrobisz, bo to wywołałoby szum w Azure. Zostałabyś zamknięta w lochach za grożenie władczyni. - mówiła lodowato zimnym głosem, kompletnie wypranym z emocji, chociaż w środku w niej wrzało.
Było jej smutno i przykro, że ludzie tak ją postrzegają - jako rozpieszczoną księżniczkę która wszystko by chciała. A przecież nie tak chciała wyglądać. Eh! Ile ona by oddała, gdyby znów była tą dawną Janelle, której nikt nie zauważał i nikt nie robił przykrości...
- Mogłabym również powiedzieć wszystkim o tym, że jesteś wampirzycą, a wtedy nie sądzę, że skończyłoby się w lochu. Ludzie sami wepchnęli by Cię na stos, a ja nie mogłabym ich powstrzymać...
Spojrzała na Milagros i zmrużyła oczy w niemym wyzwaniu. Czekała na to jak zareaguje na jej słowa dziewczyna.
Po chwili opamiętała się. Nie powinna takich rzeczy mówić, chociażby ze względu na to, że Milagros pomimo, że bardzo Jane uraziła swoimi słowami mogła tego nie chcieć. Odetchnęła głęboko. Miała sobie za złe to co przed chwilą powiedziała, ale słowa już padły i nie mogła ich cofnąć. Po prostu kiedy się denerwowała nie była sobą. Była tą gorszą wersją samej siebie, której nie rozumiała i nie chciałaby spotkać na ulicy.
Jej wzrok spoczął na Nathanielu. Nagle zdała sobie sprawę, że jego też mogły zaboleć jej słowa. Przełknęła ślinę mając nadzieje, że chłopak nie wziął tych słów do siebie.
- Tak, pamiętam, ale byłam wtedy bardzo zmęczona.. - wzruszyła lekko ramionami powodując, że jej włosy kaskadą opadły na plecy. Odgarnęła niesforny kosmyk z twarzy i westchnęła. Popisu, który przed chwilą dała na pewno nie pochwaliłaby pani Leonarda. Już w myślach słyszała jej słowa Wstyd mi za ciebie, dziecko.

Janelle Scarlet
Księżniczka Azure

Powrót do góry Go down

Pisanie by Nathaniel Wood on Nie Gru 18, 2011 7:05 pm

Nathaniel próbował powstrzymać Milę od niepotrzebnego natłoku słów, które mogłyby urazić Janelle. Lecz ogromnie się zdziwił na to, co usłyszał z ust samej księżniczki. Zatkało go po prostu. Nie mógł uwierzyć, że spokojna, marzycielska Jane, którą kiedyś poznał tak się zmieniła. Najprawdopodobniej tego wymaga od niej stanowisko, nie może odpuszczać i musi być twarda. Chłopak zrozumiał nagłą złość, lecz gdy usłyszał o wampirach i stosie, coś w nim również stanęło i zamarło. Czy ta dziewczyna na prawdę aż tak się zmieniła? Ale kiedy? Nathaniel był na prawdę zszokowany. Słowa księżniczki rozumiał, że jeśli on też coś zrobi jej na złość (może nawet nie umyślnie), może skończyć na stosie, palony przez rozwścieczony tłum Azurowiczów? Ta kwestia dała mu dużo do myślenia. Ale nie chciał w tym momencie dłużej się nad tym zasnanawiać.
- Ale to nic, Jane. Na pewno uda Ci się jeszcze kiedyś do nas zajrzeć. - powiedział spokojnie - I nie koniecznie do twojej sypialni Mila. - spojrzał na nią chcą powiedzieć - Nie wiem co się z tą dziewczyną dzieje...
Nathaniel Wood

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Janelle Scarlet on Nie Gru 18, 2011 7:35 pm

Janelle zauważyła reakcję Nathaniela na jej słowa. Przełknęła ślinę i zamknęła oczy, wzdychając ciężko. Nie chciała go urazić. Wcale by się nie zdziwiła, gdyby odszedł bez słowa i więcej się do niej nie odezwał. Tak naprawdę nie chciała, żeby tak zrobił. Był chyba jedyną osobą na świecie, która jej pozostała. No z wyjątkiem Annabelle, ale jej nie widziała już od dłuższego czasu i strasznie za nią tęskniła.
- Przepraszam.. - podeszła do Nathaniela i przytuliła go. - Nie chciałam.. - szepnęła cicho i schowała głowę w jego piersi. - Ciebie Milagros też przepraszam.. - powiedziała po chwili.
Jak to dobrze, że istniało słowo "przepraszam". Było rozwiązaniem na każdy problem, ale było też bardzo ciężko usłyszeć te słowo, bo było to przyznanie się do swojej słabości, winy i do tego, że coś źle się zrobiło, a tego ludzie nie potrafili na ogół robić. Janelle nie była jak wszyscy inni i starała się te swoje słabości eliminować.
Jane lubiła wywoływać uśmiech na twarzach ludzi, a nie ich zasmucać, co właśnie przed chwilą zrobiła.
- Mam nadzieje, że mi wybaczycie... Ja naprawdę nie chciałam... - spuściła wzrok na swoje buty. - Zachowałam się jak dziecko i należałaby mi się za to jakaś kara...
Spojrzała na tą dwójkę. To, że są wampirami to nie znaczy, że nie mają uczuć, Janelle. Musisz o tym, głupia, pamiętać. Może nawet przeżywają wszystko bardziej od ciebie. David by się na tobie zawiódł..

Janelle Scarlet
Księżniczka Azure

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry